studyjna sesja noworodkowa
studyjna sesja noworodkowa

Studyjna sesja noworodkowa w bieli

Jak wygląda sesja noworodkowa od kuchni?

Każdy fotograf noworodkowy ma nie tylko swój styl fotograficzny ale również indywidualny styl pracy. Nic więc dziwnego, że możecie mieć wątpliwości, czego się spodziewać po sesji u mnie 🙂 Zachęcam, poświęćcie chwilę, a rozwieją Wasze wątpliwości:

Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf noworodkowy Gdańsk.

Sesja noworodkowa krok po kroku:

  1. Sesję noworodkową zaczynamy od zdjęć rodzinnych. Są to zdjęcia w białej aranżacji na łóżku.  Dlaczego w ten sposób?  Uważam że biel jest idealna do sesji noworodkowych, podkreśla niewinność i daje świetlisty efekt. Dlaczego na łóżku? Zdjęcia na łóżku są bardziej naturalne i spontaniczne od pozostałych. Jest to idealna formuła do zdjęć z młodszym rodzeństwem i nie tylko.
  2. Kolejny krok to zdjęcia stojące. Tutaj maluszek jest na golaska, wiec warto zabrać ze sobą koszulkę na zmianę. Tak na wszelki wypadek. Przy zdjęciach stojących możecie zdecydować się na różne kolory tła: biały, czarny lub beżowy.
  3. Ostatni etap do zdjęcia indywidualne samego maleństwa. Na konsultacjach przed sesją ustalamy kolorystykę aranżacji dostosowaną do płci maluszka i Waszego gustu. 

Pozowanie na sesji noworodkowej.

Czy to dobry pomysł żeby maluszek był na golaska? Czasami macie wątpliwości, czy to dobry pomysł aby maleństwo pozowało na golaska. Więc spieszę Was uspokoić:

  1. Pomagam Wam tak przytulić maleństwo aby pięknie wyglądało a jednocześnie aby „pewne” miejsca pozostały niewidoczne.
  2. Nie stresujcie się faktem, że bez pieluszki może pojawić się „niespodzianka”. To żadna niespodzianka, bo pojawia się na 90% takich ujęć. Ja i podłoga jesteśmy na wszystko przygotowane.

Usypianie noworodka na sesji zdjeciowej.

A jak maleństwo nie będzie chciało zasnąć? Wcale nie uważam, żeby musiało. Oczywiście śpiący maluszek to duże ułatwienie ale jest zawsze jakieś ale. Gdy pojawiają się jakieś możliwości to zazwyczaj znikają inne. Czasami gdy maluszek nie śpi można uchwycić jego przesłodką minkę. Czasami spojrzy się w obiektyw lub nawiąże kontakt wzrokowy z rodzicem. Każda sesja noworodkowa ma swój scenariusz ale po to żeby na bieżąco dostosowywać go do zmieniających się warunków.

W co się ubrać na sesję noworodkową?

Zacznę od łatwiejszego, czyli maleństwo nie musi się w ogóle przygotowywać. Dla maluszka mam komplet ubranek i drobnych akcesoriów. Kolorystykę ustalam z Wami przed sesją.

Warto pamiętać, żeby zabrać ze sobą smoczek (nawet jak rzadko go używa), pieluszki na zmianę i pokarm.

Rodzice i starsze rodzeństwo występują w swoich ubraniach.  Poniżej kilka wskazówek dot. ubioru:

  1. Do białej stylizacji bardzo ważne jest aby ubrać się możliwie na jasno. Im więcej białego tym lepiej. Czyli białe bluzki, koszule lub koszulki. A na dół białe, beżowe lub szare spodnie lub spódnice.
  2. Do ciemnej stylizacji warto ubrać się na czarno. Sprawdzają się bluzki z krótkim rękawkiem lub dla pań na ramiączkach lub z dekoltem. Ważne aby nie zastępować czerni granatem.
  3. Zasada ogólna do jasnej i ciemnej stylizacji: należy unikać ubrań we wzory, z napisami, aplikacjami lub lamówkami w kolorze. To takie drobiazgi ale robią różnicę. 
  4. Warto również zwrócić uwagę zwłaszcza na bluzki/koszulki aby były wyprasowane i możliwie świeże w swojej kolorystyce. 

Ile czasu trwa sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa trwa do 3 godzin. Dlaczego tak długo? Ponieważ większość czasu karmimy i lulamy maluszka. Wszystko po to aby był w świetnym nastroju. Dużo więc zależy od humoru i apetytu maleństwa. 

Dwie pierwsze części sesji czyli rodzinna siedząca i stojąca trwają około godzinę. Możemy zrobić tak dużo póz w tak krótkim czasie ponieważ maleństwo u rodziców na rękach czuje się bezpiecznie i zazwyczaj jest bardzo spokojne. 

Potem przechodzę do stylizowanych zdjęć samego maleństwa i mimo, że to tak naprawdę tylko kilka ujęć, to zazwyczaj zajmuje do 1,5 godziny. W tym czasie tata wraz ze starszym rodzeństwem może udać się na spacer lub zatopić się w lekturze 🙂

Sprawdź ofertę / Umów sesję