sesja-noworodkowa-w-domu-Gdańsk

Sesja noworodkowa z rodziną w domu

Jak przygotować się do sesji noworodkowej w domu?

Najbardziej profesjonalną odpowiedzią na dowolne pytanie z dowolnej branży jest „to zależy”. W tym przypadku również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Próbując jednak trochę doprecyzować temat sesji noworodkowej w domu, podzielę ten akapit na dwa punkty:

 1. Ja sugeruję żeby:
  • przygotować możliwie dużo miejsca przy oknach. Ponieważ sesje noworodkowe lifestyle wykonuję przy świetle naturalnym zastanym, dlatego miejsce przy oknie jest bardzo istotne. Zazwyczaj ustawiam Was bokiem do okna.
  • pochować rzeczy, których nie chcecie potem widzieć na zdjęciach. Warto rozejrzeć się po pokojach świeżym okiem, ponieważ każdy z nas posiada w swoim otoczeniu rzeczy do których się już tak przyzwyczaił że ich nie zauważa.
  • na sesję noworodkową w domu warto ubrać się na jasno. Jasne tkaniny, zwłaszcza biała odbijają światło i często działają jak blenda, pięknie rozświetlając twarze. Ponad to, ja osobiście uważam, że jasne kolory podkreślają niewinność i super pasują do sesji noworodkowej w domu
Sprawdź ofertę / Umów sesję

Sesja noworodkowa domowa.

Sesja noworodkowa z rodzeństwem.

2.Ty decydujesz:

  • sesja noworodkowa w domu ma bardzo osobisty charakter. Właśnie dlatego jest robiona w domu, żeby pokazywać Twoją przestrzeń i oddawać Twój styl. Nie ingeruję w to jak chcesz przedstawić swoje otoczenie.  Od Ciebie zależy czy chcesz pokazać swój dom sterylnie wysprzątany, czy wprost przeciwnie, skąpany w codziennym chaosie. 
  • przed każdą sesją noworodkową domową, rozmawiamy na konsultacjach telefonicznych. Przekazują Tobie moje sugestie, ale zachęcam również żebyś podzieliła się za mną swoja wizją. Ważne żeby zdjęcia, które powstaną spełniały Twoje oczekiwania. 
 

Kiedy wykonać sesję noworodkową w domu?

Ile dni ma mieć noworodek na sesji noworodkowej w domu? Na sesji noworodkowej w domu ilość dni czy tygodni nie jest taka istotna jak na sesji noworodkowej w studio. Na sesji domowej noworodek nie musi spać, a wręcz jego aktywność jest dodatkowym atutem na zdjęciach. Większość sesji maleństwo spędza w objęciach rodziców, więc czuje się bezpiecznie i jest spokojne.

Sesja noworodkowa z rodziną.

Kto może brać udział w sesji noworodkowej lifestyle? Każda sesja lifestyle, w tym również sesja noworodkowa w domu, jest po części sesją rodzinną. To ty decydujesz ile osób będzie brało udział w sesji.  Ale tutaj również sprawdza się zasada „więcej nie znaczy lepiej”. Sesja noworodkowa, w której biorą udział wyłącznie rodzice i starsze rodzeństwo, jest bardziej intymna. Ma bardziej osobisty charakter. Oczywiście jeśli chcesz zaprosić na sesję dziadków lub dalszą rodzinę to jest to możliwe. Na konsultacjach przed sesją omawiamy wszelkie szczegóły. Rozmawiamy o tym ile osób będzie na sesji, jak to wpłynie na wizualny efekt zdjęć. 

Ile czasu trwa sesja noworodkowa w domu?

Sesja noworodkowa domowa trwa zazwyczaj 1 – 1,5 godziny. Wszystko zależy od najmniejszego modela. Czasami maluszki potrzebuję więcej przerw na jedzenie i tulenie, a czasami mniej. Wyznacznikiem jest ilość udanych kadrów. Jeśli wiem, że powstało wystarczająco dużo dobrych zdjęć, nie przeciągam sesji, żeby niepotrzebnie nie męczyć maleństwa. Czasami nie wszystko idzie gładko, wtedy na spokojnie i cierpliwie dostosowuję się do rytmu maleństwa. Sesja zdjęciowa, przede wszystkim, ma być przyjemnym doświadczeniem.  

chętnie odpowiem na twoje pytania