Domowa sesja noworodkowa

Noworodkowa sesja w domu

Noworodkowa sesja w domu synka Pauliy była dla mnie wyzwaniem. Paulinie bardzo podobają się minimalistyczne sesje studyjne ale mieliśmy możliwość wykonać sesję wyłącznie w domu. Dlatego, mimo naturalnego, lifestylowego charakteru sesji, starałam się zawrzeć możliwe dużo z klimatu studyjnego.

Czy da się wykonać sesję studyjną w domu?

Czaszami otrzymuję zapytania o to, czy sesję noworodkową pozowaną studyjną możemy wykonać w domu. Zazwyczaj staram się odpowiadać „nie ma problemu” :). W tym przypadku jednak, pojawiają się tródności. Typowa sesja noworodkowa studyjna pozowana wymaga użycia wielu akcesoriów i zapewnienia specyficznych warunków. Pogrupowałam je w punkty poniżej:

  1. duża ilość ubranek i materiałów, które mam w zanadrzu i mogę zmienić w przypadku zabrudzenia tych pierwszych. Dostępne tylko w studio.
  2. olbrzymia pufa o średnicy 1m (bean bag newborn), na której układam do zdjęć maleństwa. Nie mam możliwości przywiezienia jej ze sobą.
  3. lampa studyjna z olbrzymin softbox o średnicy 1,2m.

Każda sesja noworodkowa studyjna zaczyna się od zjęć z rodzicami „na ściance”. Zdjęcia tego typu można bez problemu wykonać również u Was w domu. Jedyne co potrzebujemy to kawałek pustej ściany blisko okna. Ważne aby ścian była jednolita i w neutralnym kolorze.

Noworodkowa sesja w domu, typowa / nietypowa?

Typowa sesja noworodkowa w domu nie jest typowa 🙂 Brzmi to trochę bez sensu ale w zasadzie tak jest. Każda sesja noworodkowa w domu jest inna, ponieważ każdy dom i każda rodzina jest inna. Jeśli podoba się Wam, któraś z moich sesji możemy starać się wykonać podobną. Ale nigdy dwie sesje naturalne nie będą identyczne. Przychodząc do Was do domu na sesję zdjęciową mam w głowie scenariusz, który staram się wdrożyć. Priorytetem natomiast jest podążanie za naturalnymi zachowaniami modeli. Każde maleństwo reaguje inaczej, niektóre dzieci są bardzo aktywne inne przesypiają sesję. Każda rodzina ma inny temperament i inny styl okazywania emocji. Świat jest taki ciekawy, ponieważ tak wiele nas różni. Łączy nas cel w jakim się spotkaliśmy, natomiast efekt naszej wspólnej pracy zawsze jest niespodzianką.

chętnie odpowiem na twoje pytania