Sesja noworodkowa lifestyle

Sesja noworodkowa lifestyle

Sesja noworodkowa w domu.

Sesja noworodkowa lifestyle nie zawsze musi mieć miejsce w domu, chociaż to najpopularniejsza lokalizacja. Jeśli tylko pogoda na to pozwala i jest taka chęć, można ją wykonać w ogrodzie lub parku. Naturalna sesja noworodkowa to przez większość czasu tulenie maluszka przez rodziców. Jak do każdej sesji tak i do tej, założeniem wyjściowym jest to żebyście czuli się jak najbardziej swobodnie. Sesja noworodkowa wykonywana u Was w domu pozwala Wam łatwiej osiągnąć tą swobodę, ponieważ jesteście u siebie.

Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf noworodkowy Trójmiasto.

Naturalana sesja noworodkowa domowa.

A co gdy maleństwo nie będzie chciało pozować? Na sesji, którą tu prezentuję, mały Jasiu był bardzo spokojny. Oczywiście nie zawsze trafiam na dobry humor maluszków. Zdarzają się modele, którzy są bardzo czuli i każda nietypowa sytuacja wywołuje u niego stres i płacz. W takich sytuacjach staram się być jeszcze bardziej niezauważalna niż zazwyczaj. 

Minimalistyczna sesja noworodkowa w domu.

Zazwyczaj, staram się nie być osobą dominującą na sesji. A wprost przeciwnie lubię sytuacje gdy zaczynacie się przy mnie czuć na tyle swobodnie jakby mnie nie było. W takich okolicznościach zdjęcia wychodzą bardzo naturalne. Kadry wyglądają jak robione ukrytą kamerą lub jak obrazy które sami uwieczniliście w sowich spojrzeniach. 

Przyjmuję wtedy rolę cichego narratora. Podszeptuję Wam jak się ustawić, żeby złapać lepsze światło lub trochę uatrakcyjnić pozycję. W takich okolicznościach maleństwa zazwyczaj się uspokajają i w większości przypadków zasypiają.

Jak się ubrać na domową sesję noworodkową?

W co się ubrać na sesję noworodkową lifestyle? Na większości typów sesji obowiązuje podobna zasada. Czyli zalecam aby wszystkie osoby biorące udział w sesji były ubrane w spójnym stylu i kolorystyce. Oczywiście dobrze aby strój odzwierciedlał Waszą osobowość abyście nie czuli się poprzebierania tylko odpowiednio ubrani. Sprawdzają się kolory neutralne, bez odciągających uwagę wzorów i aplikacji. 

 

Naturalny stró na sesję noworodkową.

To takie zasady ogólne. Jeśli chodzi konkretnie o sesje noworodkowe wykonywane w domu to namawiam na ubrania w jasnych kolorach. Biały lub jasne odcienie innych kolorów podkreślają delikatność okoliczności. Sesja noworodkowa lifestyle, jak sama nazwa wskazuje ma oddawać Wasz naturalny styl. 

Jeśli lepiej czujecie się w ciemnych kolorach to pozostańcie im wierni i nie przebierajcie się na siłę na biało. Wykonałam wiele sesji noworodkowych lifestyle w ciemnych tonacjach, które w mojej ocenie wyszły świetnie. Wszystkie zasady tego świata warto przepuszczać przez filtr własnej oceny sytuacji:)

 

chętnie odpowiem na twoje pytania