naturalna sesja rodzinna

Sesja noworodkowa w domu i z całą rodziną

Sesja noworodkowa z rodziną.

Oto sesja noworodkowa, którą wykonałam dla całej rodzinna. W obiektywie pojawił się również niespełna dwulatek. Podkreślam, że w obiektywie, bo nadążyć za starszym braciszkiem nie było łatwo.  Za to dzięki jego energii sesja zdjęciowa jest cudownie ekspresyjna.

Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf noworodkowy Gdańsk.

Domowa sesja noworodkowa.

Światło na sesji noworodkowej w domu. Sesja noworodkowa w domu ma ciepły, intymny charakter i jest super pamiątką. Naturalne sesje rodzinne, czyli takie, które mają formę Waszego prywatnego reportażu. Zdjęcia wykonuję u Was w domu i zazwyczaj jak najbliżej okna. Mimo, że używam jasnego, profesjonalnego obiektywu światło naturalne w głębi pomieszczeń nie jest wystarczające. Pomijając bardzo słoneczne dni i bardzo słoneczne mieszkania, lokalizacja przy oknie zapewnia piękne światłocienie, pozwalając dalszym planom rozpływać się w cieniu. Zabrzmiało to trochę poetycko ale miękka gra światła z cieniem jest jak poezja.

Oświetlenie na naturalnej sesji noworodkowej.

Lampa błyskowa na sesji w mieszkaniu? Na sesja domowych staram się nie używać lampy błyskowej, tzn. nie używam jej. Na wszelki wypadek zawsze wożę ją ze sobą ale jeszcze nie wyciągnęłam z plecaka. To jest moja osobista ocena, która odbija się „światłem i cieniem” na stylu moich zdjęć, uważam że lampa błyskowa na aparacie spłaszcza zdjęcie i pozbawia je plastyczności. Lampy błyskowej używam zazwyczaj w dwóch okolicznościach:

  • na sesjach w studio, kiedy mogę zmiękczyć światło lampy błyskowej gigantycznym softboxem. Gdy mogę również ustawić drugie źródło światła kontrującego. Sesje studyjne są mniej ekspresyjne dlatego możliwe jest panowanie nad światłem.
  • oraz na sesjach reportażowych z imprez, które często odbywają się wieczorem lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Pomysły na sesję noworodkową w domu.

Pomysł na sesję rodzinną – elastyczność. Oczywiście każdy ma swój styl, a ponad to użyte środki zależą od tego jaki efekt na zdjęciu chcemy osiągnąć. Ja na każdej domowej sesji noworodkowej i rodzinnej dążę do efektu jaki widać na poniższych zdjęciach. Należy przy tym pamiętać, że każda sesja jest inna, ponieważ każda rodzina jest inna. Ja mam w głowie scenariusz na to jak ma przebiegać sesja noworodkowa w domu ale za każdym razem dostosowuję go do okoliczności. Ponieważ każde wnętrze ma inne światło a każda rodzina ma inny temperament.

Emocje na naturalnej sesji noworodkowej w domu.

I to utrudnienie jest błogosławieństwem bo dzięki niemu każda sesja rodzinna w domu wygląda inaczej. Wasze zdjęcia, z jednej strony, są spójne z oferowanym przeze mnie stylem a jednocześnie jedyne w swoim rodzaju.

chętnie odpowiem na twoje pytania